Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

Velkou vodu u nás zatím zvládáme

Vydáno: 31.3.2006 | Autor: | Zpět

Se Znojmem, a to právě s oblastí, kde je naše farnost, v těchto dnech trochu zacvičila a ještě cvičí velká voda. Nebylo to úplně bez následků, ale asi to mohlo být podstatně horší - takže Buď Bohu chvála a dík. Kostel a fara jsou v pořádku, vše zůstalo v suchu, i když si nyní na faře nacvičujeme evakuaci, stěhování, celkový úklid - a to vše naráz. Už z toho mám i trochu namožená záda. Vody je ještě v naší blízkosti hodně, ale snad už nebude ohrožovat a ničit. Ve farnosti je hodně poničených zatopených zahrádek, chatek a také několik domů v sklepních a přízemních prostorech. Celková bilance se ještě bude dávat dohromady, snad to už ale u nás nebude horší.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým