Pozdrav z Mexika

Vydáno: 18.11.2012 | Autor: | Zpět

Otec Quirin z komunity premonstrátů v Znojmě-Louce je nyní na 4 týdny v misijní komunitě Cenacolo v Mexiku. Posílá nám z těchto vzdálených míst pozdrav.

Mili priatelia a znami, posielam mnoho srdecnych a slnecnych pozdravov z Mexika, kde som na sluzobnej ceste na par tyzdnov. Prve dojmy su velmi pekne. Podobne ako tomu bolo v Brazilii minuly rok, aj tu som svedkom, ako si Pan svojich malickych vytrhol z prostredia plneho zla, nelasky, spiny a zasadil do prostredia, kde ich zahrna laskou, dobrotou a obetou dobrovolnych misionarov z komunity Cenacolo a mnohych priatelov komunity.. Aj tu pozorujem , ako pokracuju zazraky, ktorych som bol svedkom za tie roky, co som mal moznost poznat komunitu Cenacolo. Mexicke deti nie su tak temperamentne ako brazilske, ale podobne su zranene casto nelaskou aj svojich najblizsich. Dnes cestou pesi s detmi z nasho domu do skoly som mal uz moznost vidiet obrovske rozdiely medzi chudobnymi a bohatymi. Ucim sa poznavat deti -aj podla mena- su tak navzajom podobne- nastastie maju mena casto take ako v Europe. V Brazilii to boli mena pre nas velmi nezname a zvlastne. Tiez sa ucim aspon citat po spanielsky, aby som mohol posluzit v knazskej sluzbe. Je pre mna vyhodou aj to, ze deti rozumeju taliansky a mnohe aj komunikuju v taliancine. Nadmorska vyska a prostredie s vysokymi borovicami sposobuje, ze si pripadam, ako keby som bol v nejakom sanatoriu vo Vysokych Tatrach. Noci a rana su velmi cerstve, ale cez den riadne slnko pripeka. A to zacina zima. Vraj skoncilo obdobie dazdov, teraz sa napolsedy kosi trava, uz bude len schnut.
 Tak sa majte zatial vsetci krasne, nech Vas Pan zehna a tesim sa na dalsie contacty- aj cez modlitbu..

Vas P.Quirin
toho casu z Valle de Brava Mexico