Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

Informace k pouti do Lurd

Vydáno: 28.3.2008 | Autor: | Zpět

 

Bližší informace k naší zářijové farní pouti do Lurd pro její účastníky.
 

Pokyny k pouti do Lurd

Vážení účastníci naší pouti do Lourdes. Odjíždíme v neděli 21. září v 17 h od kláštera ze Znojma. Jiná místa nástupu lze dohodnout s cestovní kanceláří.

K úspěšnému absolvování zájezdu je třeba jistá tolerance k jiným účastníkům, neboť každý není stále fit a bez problémů. Na druhé straně společné prožitky jsou nejpevnější, seznámíte se s novými lidmi, se kterými byste se jinak nepotkali. To samo o sobě není málo.

Cesta do Lurd není zájezd na módní přehlídku. Proto se netrapte přemýšlením o oblečení, vezměte si praktické a pohodlné věci do autobusu, vyzkoušenou obuv. Cestou budeme zastavovat podle potřeby (v autobuse je WC) a možností cca každé 3 hodiny. Na delší dobu pak ráno a večer. Pojedeme prakticky stále po dálnici.

Stravu na cestu si zvolte tak, aby byla trvanlivá. Řidiči budou mít k prodeji nápoje, uvaří vám kávu, čaj, polévky za české koruny. Po celou dobu budeme mít možnost nákupů potravin, proto není třeba brát vše s sebou. Doporučujeme vzít si ovoce, zeleninu.

Věci si zabalte nejlépe do dvou zavazadel. Jedno budete mít v autobuse v kufru, druhé po ruce. Nezapomeňte na deštník.

Vezměte si všechny léky, které užíváte. V ceně zájezdu je zahrnuto i pojištění léčebných výloh v zahraničí a zákonné odpovědnosti za škody.

Ubytováni budeme v Lurdech v městečku sv. Petra, v Marseille a v Romans v hotelu F 1.

Zasedací pořádek sestavíme dle vašich požadavků. Obvykle tak, aby nejmladší seděli vzadu a starší vpředu.

Návrat do Znojma je plánován na neděli 28. září odpoledne.

Zahraniční měna: Stačí si vyměnit EURO podle finančních možností. Jediná další, volitelná platba bude za jízdu lodí v Marseille (10 euro). 20 Euro pro fr.charitu se bude vybírat v autobuse.

Cestovní doklady: nejsou zapotřebí, stačí OP.

(Oproti minulým rokům se zpřísnily podmínky pro řidiče. Z toho důvodu nebude možné, jako v minulých letech, spojit tuto naši pouť také se zastávkou v La Salletě. Vemte tedy tuto pouť především jako pouť do Lurd v milostivém roce, spojeném s možností získání Svatým otcem vyhlášených odpustků. Ostatní zastávky jsou pěkné a zajímavé, ale především nutné pro odpočinek náš i řidičů. Počítejte ještě s tím, že první a poslední noc bude za jízdy v autobuse.)

Další informace Vám sdělíme telefonicky na č. 577 141 068 nebo 603 733 885 (CK Štěrba) nebo 736 523 600 (P. Marian Znojmo-Louka).

*************************************************

Úspěšný zájezd, hezké zážitky a šťastný návrat přejí
FÚ Znojmo-Louka a CK Štěrba Zlín

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým