Římskokatolické farnosti

Joy to the world
Sarabanda II
Georg Friedrich Händel (1685-1759) Žestě
Wachet auf, ruft uns die Stimme Johann Sebastian Bach (1685-1750) příčná flétna, varhany

Laudate dominum

Mogens Pederson (1585-1623)

Žestě

A Christmas jazz suite
Rudolph, the red noised reindeer
tradicional, arr. Bill Holcombe
Johnny Marks
Flötenensemble "Flutefun"
Andante cantabile Vilém Blodek (1834-1874) příčná flétna, varhany
Jushua Fit the Battle of Jericho
I´m gonna sing
Spiritual Žestě
Loucká pastorela (2017) Jiří Teml (*1935) varhany
St. James infirmary   Žestě

Lucie Hagenhoferová - příčná flétna
Lucie Hagenhoferová absolvovala na ZUŠ Znojmo ve třídě příčné flétny u Jana Vrbici, ve třídě klavíru u Elišky Plachetkové a ve třídě varhan u Aleny Havlové. Vystudovala germanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a hru na barokní příčnou flétnu u Thijse van Baarsela a Lucie Duškové na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně. Účastnila se interpretačních kurzů staré hudby v Prachaticích, ve Valticích a v Holešově u Nancy Hadden, Julie Branné, Roberta Banda, Jiřího Hodiny a Lucie Duškové. Jako člen orchestru Znojemští hudebníci pravidelně vystupuje na Hudebním festivalu Znojmo.

Soňa Kružíková - varhany
Soňa Kružíková od svých jedenácti let doprovází bohoslužby ve farnosti Znojmo-Louka. Kromě varhanní hry v loucké farnosti zajišťuje i organizaci koncertů. V roce 2016 absolvovala studium hry na varhany u prof. Jana Hory na Pražské konzervatoři, kde se věnovala také hře na klavír ve třídě MgA. Jany Macharáčkové. Působí jako varhanice Akademické farnosti Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Účastní se varhanních kurzů v ČR i v zahraničí. Od roku 2006 je členkou sboru Notre Dame u Matky Boží před Týnem. V roce 2011 natočila CD - Varhany v Louce u Znojma. V roce 2012 dokončila studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Znojemské žestě
je volné seskupení hráčů na žesťové nástroje, jejichž různí členové spolu v obsazení dvě trubky, dva trombony a tuba hrají již od roku 2001. Můžete je slyšet na zahájení Znojemského adventu, Vinobraní, Hudebního festivalu ve Znojmě a okolí, ale také v sousedním Rakousku.
Více na www.znojemskezeste.cz
Vystoupí u nás: trubky - Roman Teplý a Radim Dušek, trombony - Radek Svoboda, Vladimír Musil a Jan Kolář, tuba - Jaromír Berka, bicí - Jonáš Lobreis

Hosté
Franz Neubauer, Gerald Hoffman, Gerhard Formann

Flötenensemble "Flutefun"
Anna Ulrich, Celina Fröschl, Astrid Thurner, Alina Bayer

Po skončení koncertu si můžete prohlédnout
výstavu betlémů a vánočních pohlednic
nebo navštívit románskou kryptu.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým