Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

3. adventní koncert - 11. 12. 2010

Vydáno: 6.12.2010 | Autor: | Zpět

Adventní doba se nám posouvá do své druhé poloviny a my vás zveme na náš třetí adventní koncert. Kdo má rád zvuk varhan, zvláště barokních, tak si jistě přijde na své.
 

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

3. adventní koncert 
kostel sv. Václava a Nanebevzetí Panny Marie
Znojmo-Louka 

Sobota 11. prosince 2010 -17.00 h

Varhanní koncert Petra Čecha

Program:

Georg Muffat
(1653-1704)
Toccata Prima
Johann Pachelbel
(1653-1706)
Ciacona in d

Johann Kaspar Kerll
(1627-1693)

Toccata II
Jan Pieterszoon Sweelinck
(1562-1621)
Mein junges Leben hat ein End
John Stanley
(1713-1786)
Voluntary in d
Georg Böhm
(1661-1733)
Vater unser im Himmelreich
Johann Kuhnau
(1660- 1722)
Biblická sonáta-Sonáta I
(Boj Davida s Goliášem)
Johann Sebastian Bach
(1685-1750)
O Mensch, bewein dein Sünde gross
BWV 622
Georg Muffat
(1653-1704)
Toccata Septima

Petr Čech

absolvoval Pražskou konzervatoř v oborech klavír (prof. Marta Toaderová) a varhany (prof. Jan Hora), Hudební fakultu Akademie Múzických umění v Praze a Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka prof. Jana Laukvika. Je nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží: Ve varhanním oboru získal již v roce 1996 1. cenu v Soutěži mladých varhaníků "Opava 96", stal se nositelem 2. ceny na Mezinárodní varhanní soutěži v Brně a v roce 2004 laureátem mezinárodní varhanní soutěže J. P. Sweelincka v Gdaňsku. Laureátského titulu také dosáhl v mezinárodní soutěži "O evropskou hudební cenu" v Luxembourgu. V roce 2006 zvítězil a stal se nositelem titulu "Laureát" na mezinárodní hudební soutěži "Pražské jaro". Sólově i v komorním duu se sestrou Alenou (housle - klavír, housle - varhany) úspěšně vystupuje na prestižních hudebních festivalech a koncertech u nás i v zahraničí. Působí jako varhaník Chrámu Matky Boží před Týnem, pedagogicky pak na konzervatoři v Praze.


Varhany v kostele sv. Václava v Louce

byly postaveny Bernhardem Wollersem a Nicolaem Christeindlem kolem roku 1676 a podle současného názoru odborníků jde o nejstarší dochované varhany na Moravě. V polovině 18. století nástroj zvětšil pravděpodobně Ignaz Casparides (o tzv. zadní pozitiv, II. Manuál). Další opravy uskutečnili znojemští varhanáři Josef Silberbauer, Ignaz Reinold a další. Varhany mají dva manuály, pedál a 21 rejstříků. Do dnešní doby se dochovaly téměř v původním stavu a tak i dnes můžeme obdivovat krásu jejich barokního varhanního zvuku.

Před koncertem i po něm je možno navštívit výstavu betlémů, 
prohlédnout kostel i kryptu.
Přijměte pozvání.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým