Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

2. adventní koncert - 3. 12. 2011

Vydáno: 23.11.2011 | Autor: | Zpět

Prožíváme adventní období a pokračují naše adventní koncerty. Přijměte pozvání na náš druhý letošní adventní koncert. Jistě bude přitažlivý zvláště pro příznivce sborového chrámového zpěvu.
 

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

2. adventní koncert 
kostel sv. Václava a Nanebevzetí Panny Marie
Znojmo-Louka 

Sobota 3. prosince 2011 -17.00 h

Sbor SANTINI z Telče
a
Cordial String Quartet

Sbormistr: Anežka Tichá
Dirigent: Karel Tomek

Program:

Ejhle, Hospodin přijde antifona, anonym
Rorando coeli J. C. Vodňanský

Rorate coeli

S. Rossi
Ave Maria J. Arcadelt
Nitida Stella anonym
Jesu dulcis T. L. de Victoria
Ave verum C. Saint-Saëns
Alta trinita beata anonym
Da nobis pacem J. S. Bach
Panis angelicus C. Casciolini

Po zlém pádu člověka bídného

J. J. Božan

Píseň adventní

A. Michna z Otradovic

Druhá adventní

A. Michna z Otradovic

Adama, prvního otce, pokání

A. Michna z Otradovic

Messe de Minuit
(H9)
pro sóla, sbor, orchestr a continuo

M. - A. Charpentier

SANTINI
Chrámový smíšený pěvecký sbor Santini, který působí ve farnosti Telč od roku 2008, se věnuje interpretaci hudby všech žánrových kategorií se zvláštním zaměřením na hudbu duchovní a liturgickou. V současné době má 20 členů. Sbor působí nejenom ve městě Telči a okolí, koncerty organizuje i ve vzdálenějších městech a obcích. Hudební soubor přes krátkou dobu své existence ukázal, že je životaschopným a dynamicky se rozvíjejícím hudebním tělesem, sborem zpěváků a zpěvaček, kteří vědí, proč se chtějí produkci duchovní hudby věnovat a kteří jsou schopni pro uskutečnění svých cílů obětovat svůj čas, námahu i své peníze. Název Santini přijal sbor jako výraz touhy budovat hudební chrám podobně, jako slavný barokní architekt, jako poděkování Bohu za jeho obdarování hudbou, kterou může sbor používat k Jeho chvále.
Manažer a dirigent sboru Karel Tomek, který se práci se sbory věnuje již třicet let. Odpovědnost za práci se sborem vzala na sebe Anežka Tichá, mladá a velmi talentovaná sopranistka a varhanice.
Sbor má v repertoáru jak klasické skladby bez doprovodu, tak i větší celky (Mozart, Tůma, Kypta, Charpentier) se zvláštním důrazem na poučenou interpretaci. Santini má za tři roky svého působení za sebou celkem 53 vystoupení, z toho část tvoří samostatné koncerty, doprovod liturgie na místní i celostátní úrovni a několikadenní zájezdy. Z poslední doby uveďme např. doprovod slavné liturgie a večerní koncert Evropského kongresu světového apoštolátu Fatimy v Koclířově u Svitav s hlavním celebrantem arcibiskupem pražským Mons. Dominikem Dukou a zástupci církve z celé Evropy, nebo hudební turné s koncerty v Brně, Tvarožné, Křižanově a koncert pro Národní památkový ústav v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou, kde byla provedena Mozartova Missa brevis in C (KV220).
Velkým přínosem je spolupráce sboru s třebíčským komorním orchestrem Cordial string quartet s uměleckým vedoucím Jakubem Lojdou, který doprovází dílo M. A. Charpentiera. Sbor Santini byl také členem Symphonic artrock projektu Harmonia laudes a Mozartova Requiem.

CORDIAL STRING QUARTET vznikl v září roku 2009 na základě potřeby vyplnit prázdný prostor komorní hudby v regionu.
CSQ se snaží popularizovat vážnou hudbu a nabízet kvalitní produkci tohoto seskupení, které v našem regionu chybí. Spolupracuje s umělci různých uměleckých žánrů. Hraje na významných kulturních akcích. Naposledy např. předávání cen Zlatá Jeřabina (kulturní počin roku v Kraji Vysočina), zahajovací koncert Třebíčského operního festivalu, spoluúčinkování na zahajovacím koncertě Náměšťfestu se skupinou Hradišťan. Od června roku 2011 získává podporu houslařské dílny Pavla Celého v Tasově, díky kterému má perfektně udržované nástroje. CSQ tvoří bývalí a současní posluchači brněnské konzervatoře: Jakub Lojda (housle), Adam Caha (housle), Anna Lojdová (violoncello), Eva Tučková (viola).

Před koncertem i po něm je možno navštívit výstavu betlémů, 
prohlédnout kostel i kryptu.
Přijměte pozvání.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi, vybudováno topení v lavicích, dokončena toaleta. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým