Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

1. adventní koncert - 26. 11. 2016

Vydáno: 21.11.2016 | Autor: | Zpět

Přijměte pozvání na první letošní adventní koncert. Zahajujeme dobu vnitřní přípravy na vánoce a k našemu vnitřnímu ztišení může koncert jistě napomoci.
 

ADVENTNÍ HUDBA V KOSTELE

1. adventní koncert 
kostel sv. Václava a Nanebevzetí Panny Marie
Znojmo-Louka 

Sobota 26. listopadu 2016 -17.00 h

Chrámový sbor sv. Kříže

Pěvecký sbor Gymnázia
Dr. Karla Polesného DRKRPOL

Orchestr Znojemští hudebníci

diriguje Jarmila Ludvíková, Jiří Ludvík

Program:

anonym Staročeské adventní zpěvy

spirituál

Thuma mina
píseň z Taize My peace - Nadate turbe
spirituál Go down Moses
Z. Pololáník Adventní

J. C. Vodňanský

Rorando coeli defluant
J. Arcadelt Ave Maria
A. Michna z Otradovic 2. píseň adventní (Rosu dejte, ó nebesa)
G. O. Pitoni Cantate Domino
A. Michna z Otradovic 1. píseň adventní (Hle, přijde pán)

J. Teml

Gaudete in Domino semper
G. Lagrange Laudate omnes gentes

 

Chrámový sbor sv. Kříže je již dlouho nedílnou součástí provozu dominikánského kostela. V novodobých dějinách se ve vedení sboru vystřídali Vlastimil Nešetřil, Petr Kolář, Zdeněk Angelik Mička a Gabriela Lazárková. Současnou dirigentkou je Jarmila Ludvíková. Sbor účinkuje především při bohoslužbách v kostele sv. Kříže, dále na přehlídkách duchovní hudby u nás i v sousedním Rakousku. Již tradičně vystupuje na koncertech v době Vánoc a Velikonoc. Příležitostně spolupracuje s Pěveckým sdružením Vítězslav Novák, Retzer Gesangverein, Znojemským komorním orchestrem a Znojemskými hudebníky.

Sbor mezi sebe rád přijme nové zájemce o sborový zpěv. Zkoušky probíhají každé úterý od 19.00 na faře. (kontakt: j.navrkalova@centrum.cz).

Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Dr. Karla Polesného DRKRPOL zpívá pod vedením Jiřího Ludvíka od roku 2001. Sbor vystupuje pravidelně na školních akcích (stužkování maturitních ročníků, den otevřených dveří, maturitní koncert, koledování), dále se věnuje také koncertní činnosti (sborové setkání v Lidicích, koncerty pro Národní park Podyjí, vánoční koncert s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka, koncert k výročí školy s Jankem Ledeckým) a také se každoročně účastní celorepublikové soutěže Gymnasia Cantant, kde získal umístění ve zlatém, stříbrném i bronzovém pásmu. Repertoir sboru tvoří převážně spirituály, lidové písně, renesanční skladby, kompozice soudobých autorů a populární písně.

Orchestr Znojemští hudebníci je proměnlivé uskupení ochotných muzikantů, kteří hrají za málo peněz hodně muziky. Na adventním koncertě hrají v obsazení: 
1. housle - Jiří LudvíkDavid Pokorný; 2. housle - Petra VeseláTereza Stromková; violy - Stanislav RůžičkaJiří Růžička; violoncello - Jarmila Jarošová; kontrabas - Jiří Kudrna; flétna - Lucie Hagenhoferová; varhany - Marta Entlerová

 

Po skončení koncertu bude zahájena naše tradiční výstava betlémů a vánočních pohlednic, 

případně můžete navštívit románskou kryptu. 
Přijměte pozvání.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým