Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

Pomoc pro Afghánistán

Vydáno: 4.3.2007 | Autor: | Zpět

Náš loucký farník vojenský kaplan P. Miroslav Zdík Jordánek OPraem. odjíždí v dubnu s jednotkou do Afghánistánu. Posílá nám dopis, kde prosí o podporu. V našem kostele přijímáme pro něj příspěvky. (Poslali jsme za naši farnost 8.000 Kč.)
 

Bratři a sestry,

začátkem dubna odjíždí kontingent českých vojáků do Afghánistánu, kde bude společně s německými a dánskými jednotkami plnit úkoly v rámci Provinčního rekonstrukčního týmu. Český kontingent tvoří zejména příslušníci 4. brigády rychlého nasazení a mezi nimi odjíždím do Afghánistánu i já, kaplan brigády. Mým úkolem bude vytváření duchovního zázemí pro věřící vojáky, péče o psychickou pohodu jednotky a také zapojení se do humanitární podpory zbídačeným obyvatelům provincie Badakšan.

Chci Vás prostřednictvím tohoto dopisu poprosit o podporu.

Nejprve prosím o modlitbu za mne i naše vojáky. Úkoly se plní ve velice těžkých klimatických podmínkách, nebezpečí horských cest zvyšuje riziko nastražovaných výbušných systémů, základna poblíž města Fayzabad bývá terčem raketových útoků, patroly bývají napadány ilegálními ozbrojenými skupinami a dalo by se pokračovat...

Dále Vás chci požádat o finanční pomoc pro humanitární činnost našich jednotek. Už při mé první misi v Kosovu nás několik farností podpořilo finančními sbírkami a chvíle, kdy jsem osobně mohl být svědkem předávání nakoupeného materiálu lidem v nouzi, patřily mezi nejsilnější zážitky z mise. Gesto solidarity neocenili pouze ti, kterým byla pomoc adresována, ale sklidilo hluboké uznání i mezi představiteli Armády České republiky.

Obyvatelé Afghánistánu v posledních letech trpí zejména napětím, které způsobuje zvýšená přítomnost příslušníků hnutí Talibanu a dlouhodobě slabá ekonomická úroveň země, zvláště venkovských oblastí. Nezřídka se stává, že děti býají odkládány do sirotčinců kvůli slabé ekonomické situaci rodičů. Činnost našich jednotek bude zaměřena na ochranu obyvatel a humanitární úsilí bude směřovat zejména k podpoře sirotčinců, škol a zdravotnictví.

Budeme Vás informovat o tom, kde Vámi zaslané prostředky byly použity a komu konkrétně pomohly. Po návratu z mise Vám pak nabídneme i fotografie a v případě zájmu i přednášky o průběhu mise.

Děkuji za podporu a vyprošuji Boží požehnání.

 

 

 

P. Miroslav Zdík Jordánek, OPraem.
kaplan 4. brigády rychlého nasazení

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým