Římskokatolické farnosti
Znojmo Louka, Havraníky, Hnánice, Konice, Šatov

Měli jsme dětský den - 11.6.2006

Publikováno: 11.6.2006

Jako každý rok - byl u nás dětský den. Kdo tu byl, byl spokojený. Kdo tu nebyl - snad prožil pěkný den jinde a je tak spokojený, jako my.

Zpráva z pouti č. 2

Publikováno: 13.5.2006

Všem, kteří s námi nebyli na naší pouti, chceme říci, jaké to bylo a co jsme prožili.

Zpráva z pouti č. 1

Publikováno: 13.5.2006

Jet s farností v květnu na mariánskou pouť není špatné. Chcete vědět, jaké to bylo?

Náhled

Velkou vodu u nás zatím zvládáme

Publikováno: 31.3.2006

Se Znojmem, a to právě s oblastí, kde je naše farnost, v těchto dnech trochu zacvičila a ještě cvičí velká voda. Nebylo to úplně bez následků, ale asi to mohlo být podstatně horší - takže Buď Bohu chvála a dík. Kostel a fara jsou v pořádku, vše zůstalo v suchu, i když si nyní na faře nacvičujeme evakuaci, stěhování, celkový úklid - a to vše naráz. Už z toho mám i trochu namožená záda. Vody je ještě v naší blízkosti hodně, ale snad už nebude ohrožovat a ničit. Ve farnosti je hodně poničených zatopených zahrádek, chatek a také několik domů v sklepních a přízemních prostorech. Celková bilance se ještě bude dávat dohromady, snad to už ale u nás nebude horší.

Farní pouť do Lurd

Publikováno: 25.2.2006

Zveme na společnou farní pouť do La Sallety a Lurd v prvním květnovém týdnu tohoto roku.

Sbírka Svatopetrský haléř 2006

Publikováno: 18.2.2006

V neděli 26. února 2006 se v našich kostelích opět uskuteční sbírka "Svatopetrský haléř".

Dětský karneval - 26.2.2006

Publikováno: 20.1.2006

Opět zveme na naši faru na tradiční dětský karneval v neděli 26. února v 15.00 h.

Norbert má monstranci

Publikováno: 6.11.2005

V našem kostele se dějí nejen velké restaurátorské opravy, ale i některé drobnosti. Sv. Norbert na oltáři už má opět monstranci.

Pamětní kámen Antona Vrbky

Publikováno: 28.10.2005

Máme krásné podzimní dny. Státní svátek jsme mohli prožít na krásné slavnosti na Kraví Hoře u Znojma.

Pořad o sv. Františkovi

Publikováno: 26.10.2005

V neděli 23.10. byl v našem kostele recitační pořad o sv. Františkovi. Jaký byl?

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Vezmi a čti - četba Bible

Vítáme Vás...

Pokud nás chcete podpořit v našich aktivitách či opravách, s vděčností přijmeme váš příspěvek na našem farním účtu č. 1580378329/0800.

V minulých letech jsme kromě jiného upravili okolí fary, v kostele pořídili nový rozhlas, opravili zákristie, spravili betlém, opravili varhany, zprovoznili věžní hodiny. Částečně byla provedena oprava elektriky a osvětlení, byla nově zasklena okna v presbytáři a dány mříže do oken v lodi. V současnosti jsme v účetnictví částečně v mínusu, velké opravy proto neplánujeme, přesto jsme ale udělali topení do kostela. Rádi bychom také v kostele vytvořili zázemí pro toaletu. Na požádání můžeme vystavit potvrzení o daru pro daňové účely. Na všechny dárce pamatujeme ve svých modlitbách, které na vašich darech samozřejmě nejsou závislé. Přejeme hojnost duchovních darů a Boží požehnání.

Váš farní tým